Zakład Komunikacji Miejskiej w Suwałkach informuje, iż od dnia 1 stycznia 2016 r. ulegnie zmianie rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami jakie weszły do rozkłady jazdy.                                                                                      Data i Godzina:
 • Pogoda:  Plan Komunikacji Miejskiej:  Akcja życzliwość:
  Losowe zdjęcie:

  h_06.jpg  Jesteśmy na FACEBOOK - u :
  Ankieta:

  Jak oceniasz rozkład jazdy komunikacji miejskiej
   
  Liczba Odwiedzających:

Suwalskie skrzyżowania za wąskie na autobusy? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Powinny być wytyczne regulujące wielkość skrzyżowań - uważa jeden z miejskich radnych. Wszystko dlatego, że autobusy komunikacji miejskiej nie mogą kursować na pewnych odcinkach, a to dlatego, że się po prostu nie mieszczą.

Temat komunikacji miejskiej w dużej mierze zdominował ostatnią sesję rady miejskiej. Chodziło o przystanki, trasy, czy godziny kursowania autobusów. Pojawił się też inny problem, mianowicie miejskie skrzyżowania, które w wielu przypadkach są za wąskie, a co za tym idzie komunikacja po prostu tamtędy nie kursuje.

O możliwość uregulowania tych kwestii poprosił Piotr

Wasiukow. - Czy byłaby możliwość zapisania w planie miejscowym w wydziale architektury lub bezpośrednio na etapie projektowania wytycznych dotyczących przejazdu przez skrzyżowania we wszystkich kierunkach pojazdów wielkogabarytowych? Chodzi mi przede wszystkim o autobusy suwalskiej komunikacji miejskiej - mówił w czasie sesji.

Okazuje się, że władzom miasta temat nie jest obcy. - Narzekają kierowcy autobusów komunikacji miejskiej - powiedział Czesław Renkiewicz. Dodał, że rzeczywiście trzeba zastanowić się nad jakimś rozwiązaniem tej sytuacji. Przy Zarządzie Dróg i Zieleni funkcjonuje komisja, która zajmuje się analizą dokumentacji projektowej dotyczącej rozwiązań drogowych, także związanych ze skrzyżowaniami.

Zdaniem włodarza w proces opiniowania tych dokumentów powinien włączyć się ktoś, kto będzie w stanie obiektywnie ocenić, czy kierowcy będą mieli problemy na danym skrzyżowaniu, czy też nie. - Ja mówiłem nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przedstawiciel Zakładu Komunikacji Miejskiej w tym procesie, w tej komisji uczestniczył - powiedział prezydent. - Taki, który zna się, wie jaki jest promień skrętu i tym podobnych w autobusach komunikacji miejskiej - dodał.

Problemem są nie tylko te skrzyżowania z których nie może korzystać komunikacja miejska, ale także te, przez które przejeżdża.
- Mamy również autobusy przegubowe, które są jeszcze dłuższe, to czasami takie rozwiązania, które mamy na niektórych skrzyżowaniach blokują, wręcz utrudniają. Czasami trzeba dobrze wyhamować, zwolnić, żeby się zmieścić - mówił włodarz.

 

 

 
Discuss (4 posts)
sprezzmc
Suwalskie skrzyżowania za wąskie na autobusy?
Mar 13 2018 12:52:21
the north face hyvent kurtka damska 2017north face denali light blue shieldnorth face denali neck gaiter zoningnorth face purple label windstopper down coat quiz
sprezzmc
#123716
lakotasports
Suwalskie skrzyżowania za wąskie na autobusy?
Mar 13 2018 16:09:53
mackage crossbody school citymackage trish coat canada vacationsmackage jacket discount furnituremackage mini bag 2016
lakotasports
#123723
waltonfirm
Suwalskie skrzyżowania za wąskie na autobusy?
Mar 15 2018 06:37:39
atlanta braves cap grey long hairnba hat fitted hwcjacksonville jaguars beanie whitesan diego state aztecs 47 ncaa 47 franchise cap black
waltonfirm
#123838
namonsterbucks
Suwalskie skrzyżowania za wąskie na autobusy?
Mar 15 2018 08:45:16
nike hypervenom phinish ag orangenike free rn distance 2 womens healthnike lebron 12 black suedeair jordan 29 uk pounds
namonsterbucks
#123843

Quick Post

Enter code here  

Discuss this item on the forums. (4 posts)
Mapa Strony
Artefico - projektowanie stron internetowych, usługi informatyczne, instalacje alarmowe i monitoring