Zakład Komunikacji Miejskiej w Suwałkach informuje, iż od dnia 1 stycznia 2016 r. ulegnie zmianie rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami jakie weszły do rozkłady jazdy.                                                                                      Data i Godzina:
 • Pogoda:  Plan Komunikacji Miejskiej:  Akcja życzliwość:
  Losowe zdjęcie:

  gablota1.jpg  Jesteśmy na FACEBOOK - u :
  Ankieta:

  Jak oceniasz rozkład jazdy komunikacji miejskiej
   
  Liczba Odwiedzających:

Miłośnicy zmienią rozkład jazdy PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Za pośrednictwem naszego serwera zaproponujemy już wkrótce szereg niezbędnych zmian, które należałoby wprowadzić w celu poprawienia funkcjonowania komunikacji miejskiej.

Lepsza komunikacja z dworcami, częstsze połączenia na ulicę Buczka, Mieszka I czy uruchomienie weekendowej linii nocnej - to pomysły suwalczan na lepsze działanie miejskiej komunikacji. Mieszkańcy zgodnie przyznają, że zmiany są niezbędne. Nowy rozkładu jazdy opracowują miłośnicy komunikacji miejskiej.

Temat miejskiej komunikacji wywołał burzliwą dyskusję na forum suwalki.info. Wszyscy użytkownicy zgadzają się, że połączeń jest za mało, a te które już istnieją nie komunikują odpowiednio wszystkich części miasta. Mieszkańcy nie ograniczają się tylko do utyskiwania. Wielu z nich przedstawia konkretne pomysły na to, jak można poprawić komunikację.

Po raz wtóry została podniesiona kwestia niewystarczającego skomunikowania z dworcami. Mieszkańcy nie rozumieją, dlaczego do tak strategicznego miejsca nie ma należytego połączenia. - To jest co najmniej dziwne, że w mieście, które chce być nastawione na turystów komunikacja miejska nie zajeżdża na dworzec autobusowy! - pisze Basia. Suwalczanie zauważają także, jak absurdalny jest rozkład linii 19, która dowozi pasażerów kolei. Rozkład tego empeku nie jest zsynchronizowany z przyjeżdżającymi i odjeżdżającymi pociągami. - Taksówkarze doskonale znają rozkład jazdy autobusów i pociągów, PGK goni wszystkie 19-tki na pusty dworzec PKP - słusznie zauważa forumowicz.

Głos na forum zabrali także miłośnicy komunikacji, którzy jak twierdzą są w trakcie opracowania projektu wprowadzającego istotne i liczne zmiany. Swoją propozycję zamierzają przesłać do Urzędu Miejskiego. - Zaproponujemy zmianę trasy linii 17 i kursy ulicami: Szpitalna - Reja - Kowalskiego - Pułaskiego - Świerkowa - Kasztanowa - Różana - Północna - Kolejowa - Utrata - Przytorowa/Dworzec PKS.

- Projekt który opracowujemy zakłada wykorzystanie 32 z 34 autobusów wykorzystywanych przez PGK (2 autobusy to rezerwa). Zakładamy również wprowadzenie linii nocnej od 21:30 do 2:30 w dni powszednie oraz w soboty niedziele i święta od 21:30 do 4:30. Już wkrótce zaprezentujemy go. Zmian dokonaliśmy w oparciu o głosy Pasażerów - pisze jeden z miłośników przedstawiający się jako „doktorek”. Z opracowywanego planu wynika, że zmian będzie naprawdę wiele. Dla przypomnienia należy dodać, że dotychczasowy rozkład został przygotowany przez firmę specjalizującą się w takich projektach. Niestety koncepcja optymalizacji tras komunikacji miejskiej zupełnie się nie sprawdziła.

Ludzie upominają się także o dojazd do Parku Naukowo-Technologicznego, fabryki Forte, ulicę Sikorskiego, Buczka i inne części miasta. - Moim zdaniem przydałoby się więcej połączeń na ulicach Szpitalną, Daszyńskiego, Franciszkańską gdyż aby dojechać bez przesiadki do miasta trzeba chodzić na Reja - pisze forumowicz Czesiek. O lepszy dojazd walczą także mieszkańcy os. Piastowskiego. Suwalczanie nie szczędzą także słów krytyki komentując poczynania prezesa Marka Giedrojcia i władz miasta, które nie korzystając z miejskiej komunikacji nie dostrzegają problemu.

Zdaniem suwalczan zniesione powinny być także opłaty za bagaż, wprowadzone natomiast bilety czasowe. Taka opcja (bilety 20-minutowe, godzinne i dobowe) sprawdziły się w wielu miastach w Polsce.

W której części miasta rozkład jazdy ZKM wymaga najpilniejszych zmian?

Oto propozycje opracowane przez nas:

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK SZKOLNY

1. Wydłużenie linii 4 do Dwernickiego/Plaza
2. Zmiana trasy linii 5 aby objęła ona obsługę ulicy Sikorskiego i Emilii Plater. Zmiana jej częstotliwości. Na odcinku Plac Marii Konopnickiej - Krzywólka w godzinach 6 - 20 co 10 minut.
3. Połączenie linii 6 i 17 z powodu, tego, iż linia 17 dubluje linie odjeżdżające ze Szpitala.
4. Dostosowanie kursów linii 5,7,14 do częstotliwości odjazdów z Placu Marii Konopnickiej i Krzywólki co 10 minut.
5. Zmniejszenie wariantowości linii 10 poprzez zmianę jej trasy i podział jej na 2 odrębne linie. Linia 10 na trasie Sejneńska - Jasionowo - Sejneńska i utrzymaniem dotychczasowej trasy od ulicy Noniewicza. Utworzenie nowej linii zwanej pracowniczej na trasie Nowomiejska/Gazownia - Dubowo - Nowomiejska/Gazownia.
6. Zmiana trasy linii 11 i włączenie jej na ulicy Leśnej oraz kilka kursów do Cmentarza Komunalnego.
7. Utworzenie nowej linii z Dojazdów na Pętlę, Przejazdów Technicznych oraz Zjazdów do Zajezdni na trasie Sejneńska/PGK - Północna/Os. Kamena i odwrotnie.
8. Zmiana trasy linii 14: powrót z Krzywólki przez ulicę Kościuszki do Waryńskiego i dalej do Sejneńskiej/PGK. Dzięki temu Komunikacja Miejska będzie poruszała się na 3 najważniejszych arteriach naszego miasta: Linia 5 przez Emilii Plater, Linia 14 przez Kościuszki, Linia 7 przez Noniewicza.
9. JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH ZMIAN częstsze odjazdy z Dworca PKS i połączenie z Dworcem PKP oraz dostosowanie kursowania autobusów do przyjazdów i odjazdów zarówno ważniejszych autobusów PKS jak i pociągów PKP. Zaproponujemy tu zmianę trasy linii 17 i kursy ulicami: Szpitalna - Reja - Kowalskiego - Pułaskiego - Świerkowa - Kasztanowa - Różana - Północna - Kolejowa - Utrata - Przytorowa/Dworzec PKS. Powrót tą samą trasą.
10. Zmiana trasy linii 18, tak aby kursowała przez Kościuszki, Waryńskiego i dalej w kierunku Utrata/Mereckiego.
11. Zmiana trasy linii 20 na okólną: 1.Maja - Waryńskiego - Noniewicza - Wigierska - 24.Lipca (Przedłużenie Wigierskiej) - Grunwaldzka - Mieszka I - Sikorskiego - Dwernickiego - Kolejowa – Połnocna - Różana - Kasztanowa – Świerkowa – Pułaskiego – Kowalskiego - Reja – Bulwarowa – SIKORSKIEGO - Mieszka I. - BAKAŁARZEWSKA/KRUSZBET - Grunwaldzka - 24. Lipca - Wigierska - 1.Maja (Pętla).
12. JEDNA Z NAJWAŻNIEJSZYCH ZMIAN Zmiana częstotliwości kursów linii 21 do i z Poddubówka. Proponujemy aby linia kursowała co 30 minut.
12. Przetrasowanie linii 11 i 21 na ulicę Kościuszki dzięki czemu autobus będzie tu co 15 minut a na Noniewicza co 10 min.

Poniedziałek - piątek bez szkół, ferie i wakacje:

W Suwałkach wyróżniamy 3 typy dni Poniedziałek Piątek:
Szkolny

Bez Szkół Wakacyjny
Proponujemy połączyć rozkład wakacyjny oraz ten z dnia poniedziałek - piątek bez szkół. Da to czytelniejsze rozkłady jazdy.

1. Zmiana częstotliwości odjazdów linii 5,7,14 z Placu Marii Konopnickiej i Krzywólki z co 10 minut na co 15 minut.
2. Zmiana częstotliwości kursów linii 20. Jeden kurs rano i jeden po południu w kierunku Bakałarzewska/Kruszbet.
3. Zmiana częstotliwości kursów linii 21 w i z Poddubówka z co 30 minut na co 1 godzinę.
4. W okresie letnich wakacji szkolnych uruchomienie zielonych linii:
Jednej na trasie dotychczasowej 2 z wydłużeniem do Wigier.
Drugiej linii aby objęła kursy na działki przy ulicy Szopena i na Sianożęć.

Soboty:
1. Zmiana częstotliwości odjazdów linii 5,7,14 z Placu Marii Konopnickiej i Krzywólki z co 15 minut na co 20 minut.
2. JEDNA Z WAŻNIEJSZYCH ZMIAN zmiana częstotliwości kursowania linii 11 na Bazar. Proponujemy uruchomienie jej w godzinach od 7:00 do 12:30 co 20 minut. Na trasie Grunwaldzka/Bazar - Północna/os. Kamena - Grunwaldzka/Bazar. Oraz utrzymanie dodatkowych 5 kursów w kierunku osiedla Zahańcza oraz ulicy Leśnej.
3. Uruchomienie nowej linii zwanej pracowniczej na trasie Nowomiejska/Gazownia - Dubowo - Nowomiejska/Gazownia.
4. Częstsze kursy linii 18.
5. Zmiana częstotliwości linii 19 aby kursowała o tych samych godzinach z częstotliwością co 1 godzinę.
6. Zmiana częstotliwości kursów linii 21 w i z Poddubówka z co 30 minut na co 1 godzinę.

Niedziele i święta:
1.Zmiana częstotliwości odjazdów linii 5,7,14 z Placu Marii Konopnickiej i Krzywólki z co 20 minut na co 30 minut.
2.Częstsze kursy linii 18.
3. Zmiana częstotliwości linii 19 aby kursowała o tych samych godzinach z częstotliwością co 1 godzinę.
4. Zmiana częstotliwości kursów linii 21 w i z Poddubówka z co 30 minut na co 1 godzinę.

Zmiany mające na celu poprawienie i usprawnienie Komunikacji Miejskiej:
1. Tablice informacyjne na przystankach autobusowych na rozkład, mapę i najważniejsze ogłoszenia.
2. Zmiany informacji na wyświetlaczach autobusów (dodanie do kierunku linii dodatkowych kierunków np. 19->Wojska Polskiego/Dubowo przez Hubala/WSP 21-> Poddubówek przez Szafirowa/MISPOL, 18-> Szpital przez Cmentarz Komunalny.
3. Dogranie zapowiedzi brakujących przystanków.
4. Wprowadzenie większej ilości przystanków na żądanie.
5. Likwidacja przystanku 205-Szpitalna/Szpital. I skierowanie kursów przez pętlę Szpital, w celu ułatwienia dojścia do Szpitala osobom starszym i mniej sprawnym.
6. Utworzenie szaty graficznej ogłoszeń.
7. Włączenie przystanku 291 - Hamerszmita w trasę linii 9 i 11.
8. Ustawienie przystanku tymczasowego w Dubowie Drugim przez które jeżdżą teraz autobusy linii 3 i 21. Apel pasażerki, która prosiła o niego w imieniu osób starszych i dzieci, ponieważ dojście do przystanku Buczka/Szafirowa jest w czasie remontu z powodu wzmożonego ruchu bardzo niebezpieczne stwarzające zagrożenie.
9. Zniesienie opłat za bagaż przewożony w autobusach. Tego typu opłaty istnieją już wyłącznie w Suwałkach.
10. Bilety godzinne i dobowe. Sprawa miała zostać rozwiązana w okresie minionych wakacji jednak o niej zapomniano.
11. Ogłoszenia na przystankach o zmianach, które następują w komunikacji miejskiej. Pojawiają się bardzo rzadko.

 
Discuss (928 posts)
mujeres nike zoom pegasus 33 gris negro
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 12 2018 18:43:33
nike air force 1 gum light marron,nike air presto noir br,loja que vende nike shox tlx,nike free hyperfeel run flyknit,nike flyknit air vapormax 2018 noir rouge,nike air force 1 duckboot nederland
mujeres nike zoom pegasus 33 gris negro www.chilliflirt.com/mujeres-nike-zoom-pe...33-gris-negro-shoesv
#162365
nike flyknit roshe run himmelblau blau
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 12 2018 18:47:48
womens canada goose thompson university baseballcanada goose montebello tip de bruin tncanada goose hybridge lite jacket uk usacoach handbags hobo style house
nike flyknit roshe run himmelblau blau www.yogapetalsstore.com/shoesoutlet_de/n...-run-himmelblau-blau
#162368
new balance 998 all black desert
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 12 2018 20:25:58
nike air max 1 sp patch greenair jordan 8 retro gold lineair max 1 brave blueair jordan 14 gold dye
new balance 998 all black desert www.liberalbestmarket.com/cheapest-shoes...998-all-black-desert
#163002
akronconcerts
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 12 2018 23:57:57
nike air max 97 noir,kobe bryant shoes v,air jordan 3 girl,nike free 1.0 cross bionic training shoes womens,adidas protator lz schwarz schwarz,nike air presto breathe
akronconcerts www.akronconcerts.com/
#163677
cx77f2er
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 13 2018 19:42:32
yeezy 550 boost for verkauf los angeles,nike air max 2014 high cut,nike air force 1 navy blue gold,mens nike lunarglide 7 gold grey,nike kobe 11 zapatilla de deporte news,zapatillas nike air max 2016,nike air max 95 se ultra,mens nike air huarache red blue
cx77f2er www.cx77f2er.com/
#164432
c1gkrice
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 14 2018 08:05:07
air jordan 29 herren gelb,nike kaishi custom,red mens adidas harden shoes,mua adidas stan smith o dau,femmes air max 90 suede,nike air force 1 low asteroid meteor galaxy black fire,nike free trainer 5.0 id mens,kd 7 first box
c1gkrice www.c1gkrice.com/
#164515
salomon fell raiser trail schuh dark grau volt
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 14 2018 12:02:29
mk brooke shoulder tote patterncheap moncler coats outlet womens vintagecheap moncler womens coats saks menucheap moncler jackets mens sale va
salomon fell raiser trail schuh dark grau volt www.welovethisbusiness.com/shoessale_de/...schuh-dark-grau-volt
#164543
em864ynh
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 14 2018 20:16:29
kd 9 elite for verkauf,womens nike free flyknit 4.0 pink black,air max 90 white gold blue gold,adidas zx flux yellow purple,nike lebron witness yellow red,nike zoom hyperrev kyrie irving volt ice,nike free run 2 womens sky blue orange,nike air max 90 graffiti
em864ynh www.em864ynh.com/
#164609
canada black sale nike shox r4
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 15 2018 03:25:50
mens chicago cubs 41 john lackey grey stitched 2016 flex base authentic baseball jersey,womens san francisco 49ers 28 carlos hyde black stitched 70th anniversary nike nfl alternate elite jersey,mens switzerland personalized 2016 away soccer jersey
canada black sale nike shox r4 www.unsounder.com/canada-black-sale-nike-shox-r4-running_en
#164708
air jordan 12 gs white silver shoes on sale
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 15 2018 14:05:12
adidas yezzy boots 350 black white gold shoes on sale ,nike air zoom pegasus 31 black white grey shoes on sale
air jordan 12 gs white silver shoes on sale www.clintverran.com/air-jordan-12-gs-whi...on-sale-Argentina_us
#164832
womens air max 90 flowers grey gold
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 15 2018 22:32:42
mens nike air max tn purple gold air jordan v.2 grown air jordan dress shoes nike air huarache corail nike free trainer 5.0 black metallic gold white nike mercurial victory indoor noir adidas neo v full leather nike air presto navy red white
womens air max 90 flowers grey gold www.chescombank.com/womens-air-max-90-flowers-grey-gold-shoesv
#164907
le coq sportif femmes chaussures or noir
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 15 2018 23:44:05
adidas superstar silver red,nike lunar ballistec 1.5 nadal,adidas soccer boots ace 15.1 fg ag silber grün,nike air force 1 high pure platinum,nike lunar elite hi,nike air max 2009 10.5
le coq sportif femmes chaussures or noir www.homebabyscan.com/le-coq-sportif-femm...sures-or-noir-shoesv
#164918
flyknit lunar 1 black white queen
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 16 2018 13:20:00
cheap oakley crankshaft lead glassesoakley holbrook tornadoray ban erika sale for salegafas de sol ray ban rb3016 w0366 51mm clubmaster
flyknit lunar 1 black white queen www.my-reimbursement.com/shoesclearance_...-1-black-white-queen
#165059
70g1jypi
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 17 2018 22:00:19
nike air presto ultra breathe rosado,adidas porsche design typ 64 blanc tile,air jordan ultra fly green pink,nike internationalist mid premium reflective schwarz schwarz,mens nike huarache ultra grey gold,jordan 31 black cat,nike air max uptempo history,hombres nike air max 2017 todas oro
70g1jypi www.70g1jypi.com/
#165416
ugg boots classic cardy chocolate
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 18 2018 02:17:31
canada goose ladies trillium parka red and blackcanada goose constable damen quebeccanada goose montebello gris micanada goose down trillium jacket black
ugg boots classic cardy chocolate www.kit-kat-flavors.com/uggdiscount_en/u...ssic-cardy-chocolate
#165468
buenostokio
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 18 2018 03:56:50
nike air max 95 pony hair,blazer hi suede vintage,mens nike shox current purple red,lebron 12 nsw lifestyle lights out,zx flux floral black and white,nike lunar ballistec jakarta
buenostokio www.buenostokio.com/
#165487
nike sb dunk mid pro black iron christmas
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 18 2018 11:29:35
nike womens flyknit lunar 2 running shoes orange purplenike free flyknit 4.0 corriendo zapatos ho14 jeepair jordan 11 gamma bleu toddlerair max velvet rosso
nike sb dunk mid pro black iron christmas www.youramazingeyes.com/merry_en/nike-sb...black-iron-christmas
#165550
ehbnzb84
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 18 2018 12:10:54
nike huarache ultra yellow,nike air presto gold dart tracking,womens nike free flyknit 4.0 blue orange,nike internationalist dark green,nike free connect on feet,nike roshe two flyknit blanc rouge,nike air force 1 beige marron,nike air max penny 1 wolf grey for sale
ehbnzb84 www.ehbnzb84.com/
#165553
moncler mens jackets for sale dallas for sale
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 18 2018 20:28:35
discount christian louboutin loubi zeppa 140mm patent leather crisscross wedges red blackcheap yves saint laurent suede essentiel a strap sandalschristian louboutin bianca 120 black for salemichael kors wallets colgate ks football
moncler mens jackets for sale dallas for sale www.personalized-kids-books.com/monclero...sale-dallas-for-sale
#165657
e324tzub
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 18 2018 22:25:16
nike kobe 10 blu,nike mercurial superfly vi black white,nike zoom vomero 12 orange pink,mens nike air max tn black orange,nike air huarache yellow green,nike kaishi 2.0 colors,nike kobe light up shoes,air max 95 ultra jacquard black
e324tzub www.e324tzub.com/
#165686
pink mens nike kobe 11
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 21 2018 04:35:18
mens nike air max 2015 all blue air max zero green nike total air foamposite max tim duncan nike free trainer 5.0 red mens nike free tr flyknit 5.0 grey green black yellow mens cheap nike free shoes salomon xt hawk yellow new nike mercurial vapor x fg soccer boots cleats all black
pink mens nike kobe 11 www.apkatsikas.com/pink-mens-nike-kobe-11-shoesv
#166481
xd008wvg
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 21 2018 07:43:56
nike air max tavas obsidian wolf gris cuir,adidas zx rojo,nike air flight 89 black and red,adidas predator mania weight,puma suede blanc noir,adidas zx ian brown kzk,nike free 5.0 v4 leopard finish line,asics onitsuka tiger mexico 66 green red
xd008wvg www.xd008wvg.com/
#166546
new york yankees hat cake nyc
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 21 2018 08:13:27
nike zoom fit agility flyknit black white blue shoes on sale ,nike sock dart black blue shoes on sale
new york yankees hat cake nyc www.georgebucur.com/new-york-yankees-hat-cake-nyc-hatfree_no
#166552
nike flyknit air max fit meier
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 21 2018 10:56:01
supra vaider grey ripstopadidas gazelle boost damen upnike air presto flyknit ultra wolf greyair jordan true flight sky blue orange
nike flyknit air max fit meier www.discountcoupon9.com/outlet-store/nik...it-air-max-fit-meier
#166596
air max thea rosa oxford collection
Miłośnicy zmienią rozkład jazdy
Jun 21 2018 11:55:47
canada goose mystique parka outlet queencanada goose womens constable parka yardcanada goose freestyle vest instructions onlinecoach baby bags ebay email
air max thea rosa oxford collection www.waterstreettavernandinn.com/trainers...sa-oxford-collection
#166608
There are too many comments to list them all here. See the forum for the full discussion.
Quick Post

Enter code here  

Discuss this item on the forums. (928 posts)
Mapa Strony
Artefico - projektowanie stron internetowych, usługi informatyczne, instalacje alarmowe i monitoring