Zakład Komunikacji Miejskiej w Suwałkach informuje, iż od dnia 1 stycznia 2016 r. ulegnie zmianie rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami jakie weszły do rozkłady jazdy.                                                                                      Data i Godzina:
 • Pogoda:  Plan Komunikacji Miejskiej:  Akcja życzliwość:
  Losowe zdjęcie:

  3.jpg  Jesteśmy na FACEBOOK - u :
  Ankieta:

  Jak oceniasz rozkład jazdy komunikacji miejskiej
   
  Liczba Odwiedzających:

Czy będzie podwyżka cen biletów??? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Czy to nowa cena biletu?? Kilka miesięcy temu w PGK doszło do kadrowej roszady. Janusz Krzyżewski przesiadł się z fotela prezesa na fotel dyrektora, a stery w komunalnej spółce przejął Marek Giedrojć dotychczasowy dyrektor. Do końca kwietnia miało dojść do walnego zgromadzania, na początku maja prezydent Suwałk miał ogłosić konkurs na prezesa PGK. Jak powiedział nam prezydent:

- Przedłuża się to wszystko, walne zgromadzenie zresztą, zgodnie z przepisami musi odbyć się najpóźniej do 30 czerwca. Sprawozdanie finansowe spłynęło już do Urzędu Miasta. lada dzień ma być wyznaczony termin walnego zgromadzenia. Będzie podjęta decyzja, po walnym zgromadzeniu , zatwierdzającej bądź też niezatwierdzającej sprawozdanie finansowe firmy, bilans zysków i strat za ubiegły rok. No i oczywiście tam musi być podjęta decyzja dotycząca udzielenia absolutorium zarządu, członkom rady nadzorczej. Zobaczymy jakie są wyniki za ubiegły rok, jak również wygląda sprawa dotycząca zmian w Komunikacji Miejskiej. Dysponuję już wstępnymi wynikami analizy i cieszy mnie fakt niedawnych zmian w rozkładzie jazdy. Okazuje się, że mamy 17% wzrost przewożonych pasażerów. I jesteśmy chyba takim ewenementem, nawet i w skali kraju, że jeżeli wszędzie zmniejsza się liczba przewożonych pasażerów u nas jest odwrotnie. I to znaczy, ze te zmiany, które też były tak mocno krytykowane przyniosły konkretne efekty. Porównując dane w okresie od stycznia do kwietnia większa liczba pasażerów może być spowodowana srogimi mrozami jak również wysokimi cenami paliwa. Będziemy obserwowali czy nadal postępuje ten wzrost. Jest również wniosek ze strony PGK, żeby miasto rozważyło podniesienie cen biletów z racji wzrostu cen paliw. I ustaliliśmy sobie, że dokonujemy takiej szczegółowej analizy funkcjonowania komunikacji miejskiej wyników na koniec czerwca. Jeżeli będą te trendy takie pozytywne, że coraz więcej osób korzysta z Komunikacji Miejskiej i coraz wyższe są przychody to wtedy pomimo tego, iż ceny paliw ciągle rosną nie będzie konieczności podnoszenia cen biletów.

Przypomnijmy, iż ostatnia podwyżka miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Cena biletu normalnego wzrosła z 2 zł 20 gr na 2 zł 50 gr.

Prezydent uważa, że podniesienie cen biletów to ostateczność.

 
Quick Post

Enter code here  

Discuss this item on the forums. (0 posts)
Mapa Strony
Artefico - projektowanie stron internetowych, usługi informatyczne, instalacje alarmowe i monitoring